Opus musicum 2017
Hudební revue Opus musicum 5-2017 nyní v prodeji.

Hudební revue Opus musicum byla založena v Brně v roce 1969 se záměrem poskytnout platformu názorovým proudům mimo oficiální kulturní politiku. Jedná se o jeden z nejstarších nepřetržitě fungujících časopisů v České republice.

Časopis, který na konci 60. let založila v Brně skupina nadšenců z řad mladých muzikologů, se postupem času rozrostl v komunitu, jejíž cíle i ambice sahaly za hranice hudebního periodika. Revue, v níž byl vždy kladen důraz na mezioborovost a exkurzy za hranice tzv. vážné hudby, záhy doplnila samostatná hudební knižnice, která dosud vydala už 20 titulů. K těm známějším patří Hádanka života - korespondence L. Janáčka s K. Stösslovou či Stýskání zakázáno - paměti pěvkyně Soni Červené. Opus musicum stál také u zrodu několika velkých hudební akcí, kterými byly např. Korngold Anniversary či Hudební dny E. W. Korngolda, jež do povědomí brněnské kulturní veřejnosti natrvalo přinesly osobnost zdejšího rodáka E. W. Korngolda.

Hudební revue Opus musicum je hudebním periodikem uznávaným odbornou veřejností v ČR i v zahraničí. Dramaturgie obsahu je postavena na původních muzikologických studiích, věnujeme pozornost významným fenoménům a osobnostem hudební kultury, mapujeme dění v oblasti hudebního divadla a koncertního a festivalového života.

Opus musicum se už 49 let snaží propojovat tradici s četnými inovacemi. Časopis je ceněn nejen pro svůj kvalitní muzikologický obsah, ale také pro progresivní grafickou podobu, která reflektuje moderní trendy grafického designu. Považujeme za jednu z priorit také estetickou podobu časopisu – v každém roce publikujeme na obálkách hudební revue díla některého z renomovaných českých výtvarníků. V roce 2017 publikujeme na obálkách ročníku díla Ivana Kafky, průkopníka média site-specific instalace, land artu a konceptuálního umění. Výtvarnému umění věnujeme od ročníku 2012 prostor také v obsahu časopisu, kdy publikujeme v každém vydání příspěvek o významných výtvarných artefaktech Moravské galerie Brno. V tomto budeme pokračovat také v dalších ročnících vzhledem k velmi pozitivním ohlasům našich čtenářů.

OPUS MUSICUM KOUPÍTE ZDE ONLINE:

http://www.opusmusicum.cz/produkt/opus-musicum-52017

ANEBO V NAŠICH PARTNERSKÝCH KNIHKUPECTVÍCH:

http://www.kosmas.cz/nakladatelstvi/25698/opus-musicum/

Knihkupectví Academia Brno / Praha / Ostrava
Knihkupectví Barvič a Novotný Brno
Knihkupectví Kosmas Praha / Brno / Hradec Králové / Olomouc / Opava / Ostrava / Plzeň / Kolín / Kutná Hora / Cheb / Pardubice / Karviná
Knihkupectví Hana Smilková, FF MU Brno
Capriccio - hudební literatura Praha
Knihkupectví Talacko Praha
Knihkupectví Academia Ostrava

Výhodné roční předplatné
http://www.opusmusicum.cz/predplatne-casopisu